SİBER SUÇ VİRÜSÜ
13 Kas , 2018 0 Yorum
SİBER SUÇ VİRÜSÜ

etmektedir.  Sahtekarlık ve  haksız kazanmak adına yapılan bu virüsle karşılaşırsanız sakın itibar etmeyiniz ve en yakın bilgisayarcıyı gidip gerekli temizlikleri yaptırınız.

 

“Türk Polisi Siber Suç Mücadele Bölümü” başlığını kullanarak vatandaşlardan para sızdırmaya çalışan teknoloji korsanları tarafından yazıldığı sanılan virüs, internet yoluyla bulaştığı bilgisayarın ekranını kaplayarak bilgisayarda herhangi bir işlem yapılmasını engellemekte ve bulaştığı bilgisayarı kullanılmaz hale getirmektedir. EGM’ye bağlı Bilişim Suçlarıyla Mücadele Daire Başkanlığından (BSM) yapılan açıklamada ;trans Türk Polisi Siber Suç Mücadele Bölümü Virüsü B.S.M ye yapılan ihbar ve şikâyetlerde, internet kullanıcılarının bazı internet sitelerini ziyaret ettikten sonra bilgisayarlarında ortaya çıkan “Türk Polisi Siber Suç Mücadele Bölümü” ve “Bilgisayarınızın kilidini ve cezai kovuşturmayı önlemek için 100TL para cezası ödemesini yapmanız gerekir” şeklinde ibarelerin yeraldığını ve kullanıcılardan para talep edildiği bildirilmiştir.
Bizde Daloğlu Bilişim olarak sizlere girdiğiniz sitelere dikkat etmeniz gerektiğini ve antivirüs programları kullanmanızı öneririz.  Bu tip bir durumla karşılaştığınızda bizleri çekinmeden arayınız . Gerekli temizlik yapılıp ,bilgileriniz varsa kurtarılıp mağdur olmamız sağlanacaktır .

 

0216 441 4 603

EKRAN GÖRÜNTÜSÜ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR

Yorumlar
Yorum Yap

Yorum yapabilmek için Üye Girişi yapmalısınız